Нідерланди

Нідерланди звикло вважати невеликою країною, однак в цій країні стільки дивовижного та цікавого, що туристи дивуються, як все це може вміститися у якихось 41,5 тис.кв.м (як дві Львівські області). Тут і сирні ринки, і вітряки, і тюльпанові поля, і шедеври всесвітньо відомих художників, і Амстердамські канали, і мільйони велосипедів. Окрім того, населення складає 17 млн.ос., що у 5 разів більше на кв.км в Україні. Однак, голландці чудово ладнають одне з одним та спромоглися разом створити одну з найбільш економічно розвинених країн Європи. До слова, Євросоюз почався саме з союзу БеНіЛюксу, коли етнічно подібні країни вирішили спільними зусиллями та співпрацею досягти процвітання.

Голландці дуже привітні, відкриті і доброзичливі. Майже всі говорять і розуміють на основних європейських мовах, тому порозумітися з ними не складає труднощів. У країні узаконений продаж легких наркотиків, які продаються в численних «Coffe shop», розташованих в центрі міста. В цілях безпеки не варто вступати в контакт з вуличними продавцями. Крім того, в Голландії багато захисників тварин, тому перебуваючи в країні краще не носити шуб з натурального хутра та одягу з натуральної шкіри.

Гаага – резиденція королеви Нідерландів
Голландці називають це місто «королівським містом біля моря». У Гаазі (Den Haag, Hague) живе Королева Беатрікс, а також знаходиться ряд державних органів управління, міністерства, представництва світових організацій, дипломатичні представництва. Гаага і до сьогодні зберегла свій старовинний образ. Та разом з тим, місто дуже сучасне за рахунок розширеного будівництва. Та все ж, основна забудова відноситься до ХІХ століття, коли місто стало королівським – в новій державі Нідерланди. Ще цікавим моментом є те, що вся промисловість винесена за межі міста. Це позитивно позначається на «обличчі» міста, бо воно більш чисте і промислові споруди не псують архітектурний вигляд.
Мадуродам – Голландія в мініатюрі
Мініатюрне місто було відкрите в 1952 році і названо іменем Джорджа Мадюро, студента юридичного факультету з Кюрасао, який боровся проти нацистських окупаційних сил, був членом голландського опору і помер в Дахау в 1945 році. Його батьки пожертвували кошти для початку проекту Мадюродам з метою, щоб виручка від Мадюродаму використовувалася на благодійні цілі, а саме студентському санаторію. У штаті парку – 35 осіб, які створюють макети і обслуговують зелені насадження.
Макети – це точні копії будівель, зменшені в 25 разів. Для озеленення використовуються дрібнолисті породи дерев. У парку їх близько пять тисяч. Парк розділений на 4 зони: в одній зібрані найбільш відомі історичні будівлі, так би мовити, “перлини” голландської архітектури, в іншій – сучасні житлові райони, в третій зоні розташувалися пляжі, парки, гавані, зоопарки та інші місця відпочинку, а в четвертій зоні – портові споруди. За мініатюрним вулицях їздять трамваї і машини, по каналах і річках ходять кораблі, літаки вирулюють на злітну смугу, і до загального руху макетів додається ще переміщення живих птахів і риб.
Роттердам – місто-порт
Роттердам – друге за величиною місто в Нідерландах. Його назва означає «дамба на річці Роттер». Місто гарне, затишне, спокійне і акуратне – справжня Європа. При цьому – один з найбільших портів світу: щороку тут кидають якір і розвантажуються більше 30 тисяч величезних морських і майже 180 тисяч річкових суден. Під портові гудки Роттердам засинає, під скрегіт портових кранів прокидається. Голландці навіть жартують, що в Амстердамі гроші витрачають, а в Роттердамі їх заробляють. Роттердам можна назвати архітектурною столицею Нідерландів, де органічно переплелися традиція і авангард.
Основний торговий район знаходиться в центрі міста, де розташувалися вулиці Lijnbaan і Hoogstraat – головні місця зосередження численних магазинів і торгових центрів. Улюблене місце відвідування всіх, хто приїжджає в Роттердам, торговий центр Alexandrium, що розмістився на площі в 44000 кв.м. – один з найбільших в Нідерландах. Кожну середу та суботу в Роттердамі відкриває свої двері Afrikaanderplein Market – місце, де можна знайти все – від суринамських овочів, голландської риби до екзотичних трав, фруктів і овочів.
Голландія – це їзда на велосипеді, а їзда на велосипеді – це Голландія. Голландці беруться за кермо як під час коротких поїздок по справах, так і під час більш тривалих поїздок. На 16 мільйонів населення країни припадає 18 мільйонів велосипедів, це означає, що в Голландії більше велосипедів, ніж людей. Звичайно, завдяки своєму плоскому рельєфу, на якому вміщується більше 18 000 миль велосипедних доріжок, Голландія є чудовим місце для їзди на велосипеді.
Роттердам часто стає місцем проведення найрізноманітніших культурних і спортивних заходів – в січні тут проходить кінофестиваль, в квітні стартує міжнародний марафон, влітку на фестиваль поп-музики Rotown і Exit приїжджають музиканти та їхні шанувальники, в червні проводиться фестиваль поезії, в липні – Джазовий фестиваль Північного моря, а у вересні проходить барвистий парад човнів і кораблів. Це незвичне місто, яке більше нагадує вулик. Якщо під час перебування у цьому місті вам захочеться спокою, то рушайте на міст Еразмус. Звідти ходять кораблики у Кіндердейк – парк з млинами. Їх до речі в Голандії 1180.
«Гаудландія» – сирна столиця Нідерландів
Міто Гауда – сирна столиця Нідерландів. Влітку на головній площі міста влаштовують сирні ярмарки. Сировари з навколишніх селищ привозять сюди великі головки сиру – від п’ятикілограмових до самих гігантських , вагою в 12-13 кілограмів. У Цій благодатній місцевості з соковитими пасовищами в 10-13 століттях селяни навчилися робити жирний, яскраво-жовтий сир. Перші записи, в якіх згадується сир Гауда, відносяться до 1303 року. Продавали цей сир на ринку в одному з селищ, яке в 13 столітті отримало статус міста з назвою Гауда. Звідси сир розійшовся по всій Голландії, і далі – по всьому світу. У голландців сир не просто один з найважливіших продуктів, це, можна сказати, частина національної самосвідомості. А гауда – чи не синонім сиру взагалі.
Сказати, що голландці віддають перевагу сиру гауда – значить дуже спростити існуючий стан речей. У свій час, гауда був майже національною валютою: голландські моряки платили головками цього сиру портові податки. От і вийшло, що в Нідерландах гауда – це не менше половини всіх сирів (ще чверть – едам, а на частку, що залишилася припадають всі інші сири). Гауда буває найрізноманітнішою – молода, середньої витримки, старої і навіть дуже старої: твердою, як пармеджано, з кмином і копчена з коричневою скоринкою. Цікаво, що саме сир гауда дав назву місту, а не навпаки. Втім, якщо бути більш точним, то спочатку була річка – Гауда. А на її узбережжях знаходилися селища, де селяни робили з коров’ячого молока досить жирний і поживний темно-жовтий сир – і в кожному містечку по-своєму, за абсолютно оригінальним рецептом. В одному з таких селищ утворився великий ринок, куди звозили сири з усієї округи. Саме це містечко з ринком і перетворилося в 1272 році, за указом графа голландського та зеландські Флориса V, в місто Гауду.
Нідерланди – країна, що лежить нижче рівня моря
Половина території “Нижніх земель” лежить нижче рівня моря, в зявзку з чим історія країни являє собою літопис наполегливої боротьби людини зі стихією. Століттями невтомні голландці осушували озера і болота, будували складну мережу дамб, гребель і каналів. Сьогодні п’яту частину території Нідерландів займають польдери – землі, «відвойовані» у моря. Навсібіч канали прикрашають улюблені туристами вітряні млини. В більшості випадків їх призначення – працювати насосами, а не молоти борошно. Вітряки – справжня візитівка Нідерландів. Заради них туристи ладні долати будь-які відстані. До прикладу, дев’ятнадцять вітряків селища Кіндердейк (Kinderdijk) внесено до славнозвісного Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Млини часто використовували не лише за безпосереднім призначенням. Нижній ярус споруди деякі сім’ї облаштовували для спалень. Про затишок і комфорт не думали.
Млин в Нідерландах більше, ніж млин у будь-якій країні. Тут це символ батьківщини, історичний персонаж і предмет, який користується особливою повагою голландців. До того ж вода в Кіндердейк додає неповторну чарівність цьому селу. Чітко окреслені на тлі блакитного неба вітряки ефектно відображаються у квітучих з лататтям каналах. По каналах неспішно плавають човни з туристами. Над їх головами пролітають лелеки, крякають строкаті голландські качки. У повітрі пахне духмяними травами. Справжній райський куток! Відкрийте для себе мальовничу і гостинну Голландію – країну тюльпанів, смачного сиру і вітряків! (текст запозичено).













Також в моєму блозі про Нідерланди:

0 коментарі:

Дописати коментар