Правило 90 днів у Шенгені

Років три тому Єврокомісія прийняла нове правило розрахунку днів, у які українці можуть перебувати у зоні Шенгену. Основна суть залишилась незмінною - перебувати не більше 90 днів зі 180 відкритих у візі. Однак є нюанси прорахунку, про які ми поговоримо у цій статті.

Важливим є те, що прикордонники ретельно стежать, як часто і як надовго Ви буваєте у Європі. Це стосується як візових перетинів, так і вже завтрашнього безвізу.

Як вже говорилося, стандартна форма, на перший погляд, залишається без змін - з багаторазовою візою Ви можете перебувати в зоні Шенгену не більше 90 днів протягом 180-денного періоду.

Проте, на практиці цей період буде враховуватися не з того дня, коли Ви отримали останню візу, а за 180 днів до цього моменту, коли Ви перетинаєте кордон. Тобто, поїздки за попередніми візами, які у Вас відбулися протягом останніх 180 днів, також беруться до уваги.

Тобто, якщо Ви виїжджаєте з 7 квітня, то до розрахунку беруться всі Ваші поїздки, починаючи з 9 жовтня минулого року. Протягом цього періоду загальна тривалість Вашого перебування в Шенгенській зоні не повинна перевищувати 90 днів.
енгену (чи то повертаєтеся з Угорщини на Україну, чи відлітаєте з Парижу до Бразилії), наприклад, сьогодні,

І не важливо, що Ви за цей час мали декілька віз від різних країн Шенгену, одноразових чи багаторазових - всі вони беруться до уваги.

Це правило пояснюється тим, що при перевищенні ліміту в 90 днів Ви фактично перебуваєте в Шенгені більше часу, ніж за його межами, а значить маєте отримати дозвіл на тимчасове чи постійне проживання. А то зовсім інша історія.

Важливий момент, що країни ЄС і країни зони Шенген - це не одне й те саме.

Держави-члени ЄС, що не входять до Шенгену, не беруться до уваги при розрахунку, але Вам потрібна туди зовсім інша віза. Це країни: Велика Британія, Ірландія, Болгарія, Хорватія, Румунія та Кіпр.

Країни Шенгенської зони, що не входять до складу Євросоюзу, але час перебування в них включається у розрахунок: Норвегія, Швейцарія, Ісландія та Ліхтенштейн.

Якщо самостійно порахувати дні, вже використані у поїздках, Вам складно, або Ви не проти перевірити точність, є спеціальний калькулятор, створений на сайті Єврокомісії.

Здебільшого цей прорахунок актуальний для подорожуючих, хто проводить в Євросоюзі більше часу, ніж поза його межами.

0 коментарі:

Дописати коментар