Мобільні додатки, що знадобляться в подорожі






В інтернет-павутині можна знайти багато порад для комфортної подорожі, в тому числі і стосовно мобільних додатків. Раніше нам потрібно було купувати мапи міст, розпитувати в перехожих, де знайти WC, або де можна смачно поїсти. Та в часи високих технологій, розробники почали створювати безліч програм для зручності, які просто завантажуєте у свій смартфон/планшет та без проблем знатимете що, де і як, не гірше від місцевих жителів.

Однак, через великий попит на програми, сьогодні можна знайти в AppStore з десятки мап, дюжину програм з пошуку Wi-Fi, ряд додатків від пошукових сайтів і безліч іншого.

На власному досвіді перевірені декілька мобільних додатків, які не підводять і зручні у користуванні. Всі вони безкоштовні, адже на всі платні додатки є безкоштовний аналог, який не гірший. а часом кращий. Про них далі:

Попереджу, що всі посилання на PlayMarket (Android), для Apple все те саме, але шукаємо на AppStore.

1. Booking.com - додаток для бронювання помешкання, при чому це може бути хостел, готель чи апартаменти. Є також популярні програмки Airbnb.com (пошук апартаментів) та Hostelworld.com (для бронювання хостелів). Однак найбільш комфортним та відомим є саме Booking. Існує можливість бронювання без попередньої оплати та з можливістю безкоштовного скасування резерву (до певної дати). Якщо плануєте подорож заздалегідь, найзручніше буде забронювати місце через цей сайт та спокійно готуватися до відпочинку.

2. Couchsurfing.com - чи не найпопулярніший додаток для молоді, яка особливо не шукає зіркові готелі та планує провести час в тому чи іншому місці у гарній компанії. Сайт передбачає можливість безкоштовної (!) ночівлі у місцевих мешканців, які щиро пропонують Вам ліжко/кімнату у своєму домі, або навіть можуть залишити квартиру під ключ. Окрім ночівлі, Couchsurfing дає змогу домовитись про зустріч з місцевими, адже хто, як не вони, зможуть показати своє рідне місто в усіх його барвах?

3. MAPS.ME - здається, найкращий додаток з оффлайн мапами, що дозволить Вам завантажити мапи та користуватися ними будь-де без інтернету. Перепробувавши багато додатків з мапами, зауважу, що цей є одним з небагатьох, що дозволяє зберігати мапи на картку пам'яті, не перевантажує роботу Android та досить зручний у користуванні. Однак є недолік, що цей додаток призначений лише для планшетів. Смартфони його не підтримують, тому на допомогу приходить трохи слабший, однак з тими ж перевагами, додаток Smart Mapps Offline, який також може зберегти мапи на картку SD, при цьому об'єм мап менший, ніж у Maps.me. Стосовно айфонів - проблеми з програмою немає.

4. WiFi Map - ще один корисний додаток, що дозволяє з допомогою GPS зорієнтувати Вас до найближчих відомих Wi-Fi точок поблизу Вас. Варто лише періодично оновлювати дані додатку, щоб дані були актуальними. Додаток не лише вкаже місце безпарольного Wi-Fi, але й дасть уже відомі паролі до запаролених. Ще є додатки WiFi Magic та WiFi Finder.

5. Easy Currency - необхідний додаток для обміну валюти. Будете знати поточний курс, щоб не бути введеним в оману міняйлами. Використовую його поки що в тестовому режимі. На практиці ще не встигла. Аналогічний додаток XE Currency.

6. Flush - Public Toilet Finder - незамінна програма, коли гуляєте незнайомим містом. Мапа з розміщенням всіх громадських туалетів. Стане у пригоді всім, хто проводить час не в готелі :)

7. Що стосується їжі, то проблема, звісно, впирається у два слова: "смачно" та "недорого". Можна, як це роблю я (не шукаю я легких шляхів), шукати в інтернеті відгуки та записувати адреси смачних та бюджетних молочних барів, а можна зробити хід конем та завантажити FoodSpotting та на місці вже обрати бажане кафе чи ресторан. Хоча є ще додаток, що дозволяє більше дізнатися про замовлене пиво, просто навівши камеру на етикетку в додатку Untappd.

8. Skyskanner - нині найвідоміший мені сервіс бронювання авіаквитків. Має гарні відгуки, однак мені ще не довелося бачити землю з пташиного польоту, тому вибір за Вами. Для асортименту додам Orbitz, що дозволяє також бронювати готелі та брати в оренду авто.

9. Стосовно транспорту, думаю, додаток BlaBlaCar не стане новиною, однак якщо Ви хочете подорожувати потягом, скажімо по Європі, існує додаток з оффлайн розкладом потягів - Rail Planner.

10. Наостанок про путівники. Дуже рекомендують TripAvdisor, який дозволяє завантажити оффлайн 30 міст з усією необхідною інформацією. Хоча особисто я віддаю перевагу путівникам по окремих країнах. Так, наприклад, по Польщі є путівники Poland.Travel, PolandTravelGuide, e-podróżnik.pl.

0 коментарі:

Дописати коментар