Польський шенген

Процедура отримання польської шенгенської візи

Багато хто з Вас чув про Європу як про щось Старовинне та історичне, надсучасне та висококультурне, і всіх українців безумовно приваблює той факт, що не кожен з нас може туди потрапити так легко, як, наприклад, поїхати у Карпати чи Одесу. Нині, доки обговорюється на світових переговорах питання безвізового режиму України та ЄС, ми продовжуємо стояти у чергах на отримання візи до Шенгенської зони. Найпоширенішою візою, зокрема для Північно-Західної України, є польська. Про неї і піде сьогодні мова.

1. Документи
На відміну від британської візи, в Консульства Польщі стоять не такі жорсткі вимоги щодо документів, хоча неналежно оформлені пакети документів ніде не складуть позитивного враження про подавача. Детальний перелік документів на всі випадки життя для подачі на польський шенген можна побачити на офіційному сайті ППВА Польщі, адже Ви можете мати зовсім різні цілі відвідування Польщі, Німеччини, Італії чи будь-якої іншої країни, яка входить до Шенгенської зони.
Але в даному випадку розмова піде про туристичну візу таку, як індивідуальний туризм. З рештою, набір документів для різних тип віз відрізняється лише причиною перебування та підтвердженням цієї причини відповідними документами.
Перелік документів є стандартним, опишемо всю процедуру від А до Я.
Примітка – ППВА та Візовий центр – це одне й те саме.

1) Рекомендуємо першочергово оплатити Сервісний збір (становить близько 20 Євро, точну вартість можете уточнити у відділенні будь-якого банку, де будете здійснювати оплату, зверніть лише увагу, де Ви можете не платити комісію – Кредобанк, Ідеа Банк). Зверніть увагу! Термін дії квитанції становить 3 місяці.
2) Призначення дати подачі документів. Лише отримавши квитанцію, Ви зможете призначити дату подання документів. Чому це важливо робити в першу чергу? Як правило, вільні дати на подачу документів до Пункту Прийому Візових Анкет, можуть бути відкриті через місяць-два на момент Вашого дзвінка. Тому краще займіть чергу, а потім починайте збирати документи, необхідні для отримання візи. Можна, звичайно, призначити дату подачі за сайті ППВА, але, як правило, це майже нереально. На вказаному сайті є телефонні номери, які потрібно обдзвонювати. Шанси додзвонитися з першого разу залежать від сезонності та... від вдачі. Може також пощастити, що відкриті дати є й наступного дня, і найближчого тижня. Але тоді Ви повинні бути впевнені, що встигнете зібрати всі документи вчасно, адже якщо Ви не підготуєте на вказану дату весь пакет, Вам доведеться знову телефонувати і призначати нову дату.
3) День подачі Вам відомий і Ви можете приступити до збору документів. Як вже говорилося, здебільшого це загальний пакет документів, що відрізняється від інших лише документом-підтвердженням мети перебування (для різних віз, відповідно, це запрошення з фірми, особисте запрошення, туристична путівка, запрошення на навчання чи змагання тощо). Отже, список документів:

  • Анкета заявника. Її можна заповнити самостійно, можете попросити зробити це працівників туристичних фірм або є велика купа контор неподалік Візового Центру, які сміливо зроблять Вам це за певну суму. Анкета може заповнюватися однією з трьох мов – англійська, польська та українська. Однак всюди потрібно писати латинськими літерами. Але про це далі.
  • Фотографії – 2-3 шт. На сайті ППВА вказано, що потрібно анкету подавати з вклеєною фотографією, та додатково давати дві фото. Можна простіше – принести три. У Візовому Центрі самі вклеять фото. За потреби там навіть стоять кабінки для фото.
  • Закордонний паспорт. Звісно, ж чим більше віз – тим більше шансів отримати бажану візу. Якщо попередні візи бути короткострокові (на тиждень-два), то наступна може бути не більше, ніж на 2 місяці на два в’їзди, а вже наступна – на рік мульти, далі на два роки. Максимальний термін віз Шенген може бути 5 років. Триваліші візи вже видаються як довгострокові національні, де потрібен дещо інакший пакет документів. Для обізнаності, зазначимо, що при наявності старого (протермінованого чи заповненого) закордонного паспорта, необхідно надати копії всіх його заповнених сторінок. І, звісно ж, копію нового паспорта та його сторінок з візами.
  • Копія українського паспорта. Всіх сторінок з відмітками. Безсумнівно, теж потрібна річ. З цим не повинно виникнути проблем.
  • Страхівка. Якщо Ви збираєтесь отримати візу на один в’їзд – необхідно зробити страховку на весь час перебування за кордоном + 15 днів. Навіть якщо Ви збираєтеся повернутись раніше. Якщо ж віза на мультив’їзди (багаторазовий перетин кордону), тоді достатньо буде зробити візу на 16 днів на період Вашого першого відвідування Польщі. Якщо ж точна дата невідома (як правило, це стосується річних віз), оберіть якусь дату, скажімо, через тиждень після отримання візи, як потенційний в’їзд в зону Шенген. Зробіть також копії страховки та квитанції про оплату.
  • Документи, що підтверджують наявність коштів для подорожі. Це, власне, довідка з банку, де вказаний залишок на картці, а також рух коштів на цій картці за останні 6 місяців. Не буде великим гріхом, якщо картка відкрита нещодавно. Головне показати, що гроші туди приходили не один раз, і на залишку є певна сума, необхідна за кордоном (достатньо 3-5 тисяч). Можна також придбати таку річ, як дорожній чек, але туризм така річ, непередбачувана часом, що краще не прив’язуватись до шаблонів J
  • Підтвердження факту, що ви повернетеся назад в Україну, тобто не втечете безслідно, раптово не вийдете заміж чи не почнете працювати. Таким документом є довідка з роботи, де вказаний Ваш дохід за останні пів року, а також зазначено, що на час поїздки, Ваше робоче місце нікуди не подінеться, і Ви повернетеся до роботи вже згодом.
  • Документ-підтвердження мети подорожі. Це є бронювання готелю чи хостелу. Потрібні докази, що Ви не пропадете відразу після перетину кордону, а будете в певний час у певному місці. Для такого підтвердження потрібно внести 100% передоплату за готель/хостел, себто, подати виписку з банку або чек, подати факт бронювання помешкання, а також надрукований детальний план туристичної подорожі. Хоча деякі джерела вказують на те, що туристичний план є необов’язковим.
Не забудьте мати при собі суму консульського збору, яку Ви будете оплачувати на місці в день подачі документів. Вартість становить 35€.
Це, практично, весь перелік документів. Тепер можна сміливо йти до Візового центру на призначену дату.

2. Заповнення візової анкети.
Для заповнення анкети, що Ви можете зробити самостійно, можна обрати одну з трьох мов. На сайті ППВА можна завантажити pdf-файл бланку анкети, а також зразки на вказаних мовах. Не обов’язково вказувати в анкеті точну дату першого перетину. Вартість консульського збору на Шенгенську візу не залежить від терміну, на який Ви збираєтеся відкрити її, тому в анкеті можете сміливо писати термін дії бажаної візи рік чи два. А консул вже сам вирішить, на який термін відкривати. Адже, якщо Ви вкажете, наприклад, 2 місяці, то консул не буде проявляти ініціативу і відкривати на, скажімо, пів року. Тому радимо спробувати на вдачу отримати тривалішу візу.
Коли анкету заповнено, її обов’язково потрібно роздрукувати з вказаною двічі (!) датою створення та підписатися біля цих дат.

3. Візовий центр
Ви зібрали всі документи, підготували гроші, не різали на днях пальці (для біометрії бажано здавати відбитки пальців неушкодженими), то ж можете сміливо вирушати до Візового центру в обрану дату. Не обов’язково при собі мати номер, який Вам диктували, або надсилали, при призначенні дати реєстрації. Написати собі його можете, але він не є обов’язковим. При вході працівник Візового центру все одно візьме Ваш закордонний паспорт та просканує його дані. Він побачить підтвердження дати та часу і пропустить далі. Надалі процедура звичайна – з номерком, виданим при скануванні паспорта, сидите й чекаєте на табло Ваш номер з вказаним номером віконця, куди потрібно підійти. Подаєте документи, підписуєте все, що потрібно, Вам дають квитанцію на оплату консульського збору і Ви йдете оплачувати.
Відділення банків, які співпрацюють з Польським консульством, знаходяться всередині ППВА, тому Ви оперативно здійсните оплату.
Також потрібно буде взяти окремий талон на подачу біометричних даних, тут практично черги немає, адже відбитки подаються раз на 5 років. Тут же необхідно буде віддати всі документи, квитанції, які Ви принесли та отримали у Візовому центрі. Натомість Ви отримаєте назад оригінал страхового полісу а також квитанцію про подачу документів.

4. Очікування рішення та отримання паспорту
Відстежувати стан заяви Ви маєте змогу на тому ж офіційному сайті ППВА, або на Ваш телефон прийде смс, що Ви вже можете забирати документи. Зазвичай віза отримується за 10-15 робочих днів, хоча буває й швидше. Якщо всі документи були належним чином заповнені, інформація висвітлена зрозуміло та правдиво, то Ви можете сміливо очікувати на погодження. Хоча по статистиці говорять, що кількість відмов у Польських шенгенських візах зросла, насправді не є великою проблемою отримати її.


Нюанси та «підводні камені»

Основні деталі в процесі подачі та отримання візи – це встигнути призначити дату реєстрації та підготувати всі необхідні документи.
Наявність всіх документів буде перевіряти працівник ППВА в момент подачі пакету, і якщо раптом виявиться брак документів або потрібно переробити, Ви можете протягом того ж дня до 15:30 донести документи, і Вас будуть зобов’язані пропустити без черги.
Основні пункти, які необхідні для підтвердження Ваших документів та мети подорожі стисло можна висвітлити так:
Ви маєте кошти на перебування в країні;
Ви дійсно їдете з туристичною метою – маєте маршрут та оплачені готелі;
Ви дійсно хочете врешті повернутися в Україну, бо маєте тут дім, роботу, сім’ю тощо.
Ще один нюанс – іноді можуть виникати непередбачувані ситуації, коли, наприклад, прийшло запрошення на короткий термін, скажімо на 2 тижні, а вільних дат подачі документів на цей період немає. Виходить такий собі колапс, коли, нехай, запрошення відкрите на липень, а вільні дати подачі в серпні. Виходить, навіть якщо Ви подастеся в серпні, запрошення буде недійсним. Такі питання може вирішити консул. Будьте готові до розмови. Знову ж, все залежить від бажання отримати візу. Тоді потрібно стояти в живій черзі до Консульства, потім стояти у черзі до консула. Наприклад, щоб потрапити до консула, скажімо, годині о 10й (коли відкривається установа о 8:30), потрібно приходити під двері годині о шостій ранку, і це не факт, що Ви будете першим. Немає гарантії, що консул погодить змінити дату подачі документів. Та не варто опускати руки, бо щодня черговий консул змінюється. Відмовив один – погодить інший. Все залежить від наполегливості.
Важливо знати! При отриманні шенгенської візи, перший перетин кордону має відбутися до тієї країни, яка видала візу. Всі інші в’їзди в Шенгенську зону можуть бути через довільну країну.

Часті запитання

Чи повинен я під час подачі документів надати білети на літак чи автобус?

Так, білети на подальшу подорож повинні бути надані у випадку клопотання про туристичну чи транзитну візу.

Що мені потрібно робити у випадку отримання відмови у видачі візи?

Якщо Вам було відмовлено у візі, Ви можете подати на апеляцію або ще раз зібрати повний пакет документів та повторно подати на відкриття візи. У випадку відмови, Вам також буде наданий лист від Посольства / Консульства, у якому буде зазначено причину відмови, а також термін і місце, де Ви можете подати апеляцію. Лист необхідно особисто підписати і надати працівникам ППВА.

Якщо мені відмовлено у візі, чи потрібно мені чекати певний період перед тим, як подати заявку на отримання візи знову?

Ні, Ви можете відразу подати заявку з пакетом документів, які вимагає Посольство/Консульства.

Якщо я не з'явився на подачу документів у зазначений при реєстрації день чи зберігається за мною місце?

Ні. Подача документів до ППВА можлива лише у зазначений при реєстрації день.

Де подаватися на візу?

0 коментарі:

Дописати коментар