Британська віза

Процедура отримання британської візи

Більшість бажаючих відвідати Європейські країни вже неодноразово замислювались про відвідування однієї з найбагатших історичними цінностями країни – Великої Британії. Однак, чутки доходять швидко, а тим більше щодо шансів отримання візи. Так, звісно умови отримання британської візи дещо відрізняються від Шенгенських, але це не означає, що такі «прості смертні», як ми, не маємо шансів на погодження візи урядом Об’єднаного Королівства.
Зібравши інформацію аж з трьох (!) сайтів про процедуру отримання британської візи, ми вирішили поділитися нею з Вами.

Ключовий момент у подачі на візу, особливо англійську – це збір документів. Для того, щоб зрозуміти, які саме документи потрібно подавати, необхідно перерити чимало матеріалу. Тут в нагоді стане офіційний сайт британського уряду, а саме - розділ про візи та імміграцію. Як можна побачити, англійці мають велике різноманіття віз, але для подорожі з туристичною метою необхідно обрати пункт Tourist and short stay visas -> Standard Visitor visa.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Standard Visitor Visa – новий тип віз, його ввели під час оновлення імміграційних правил у квітні 2015 р.Він замінив General Visitor Visa. Разом з тим, онлайн анкета не змінилась, тож при заповненні анкети на туристичну візу все ж обираємо тип Standard Visitor (або General Visitor).
Власне, на самій сторінці Standard Visitor visa Ви можете знайти всю базову інформацію щодо візи. Утім, цього буває недостатньо, щоб повністю розібратися в усіх нюансах, особливо стосовно необхідних документів. Оскільки це дуже об’ємний матеріал, детальний огляд документів та всі нюанси описано в кінці статті.


Від правильного і коректного заповнення анкети залежить, чи отримаєте Ви візу. Для створення анкети потрібно зареєструватися на сайті – Visa4UK. Процедура реєстрації стандартна, хоча може потребувати більше інформації. Після реєстрації та її підтвердження, заходимо на сайт та натискаємо на Apply For Myself. Далі система запропонує Вам прочитати важливу інформацію щодо документів, тип віз тощо. Радимо скористатися можливістю та прочитати – можливо, знайдете важливу інформацію, яку раніше не зауважили. Далі – Continue – і вам пропонується створити заяву. На даному етапі Ви маєте вже знати точну дату запланованої поїздки, тому збиранням документів краще зайнятися перед заповненням анкети, адже під час заповнення деяких пунктів анкети потрібно точно знати, які саме документи Ви подаєте. Пакет документів та анкета тісно взаємопов’язані.
На перший погляд анкета здається складною та нерозбірливою. Купа пунктів і питань, не завжди зрозумілі формулювання (до речі, під час реєстрації на сайті НЕ РЕКОМЕНДУЄМО обирати російську мову як допоміжну – переклад не завжди буде відповідати дійсності і може Вас лише заплутати, тому краще користуйтеся англійською).
Утім, на щастя, досвід попередників і тут може допомогти, тож ще одна стаття, присвячена заповненню анкети – тут розглядаємо кожен окремий пункт.

3. Призначення дати подачі
Вказану дію Вам запропонують зробити відразу після заповнення анкети. Візовий центр працює з 8:30 до 15:00, тож Ви будете мати можливість обрати найзручніший для Вас час. Зазвичай проблеми з датами не виникає – часто вільним для подачі є навіть наступний день. Звісно ж, це стосується випадку, коли всі документи підготовлені та знаходяться на руках. Якщо ж ви все ж чекаєте на якийсь папірець чи його переклад, адекватно оцінюйте необхідний для цього час та обирайте відповідну дату.

4. Оплата візової заяви
Оплати заяви здійснюється виключно онлайн – тож готуйте для цього картку. Вартість подачі на сьогодні – 142$ або 84£. Нагадую, що оплачуєте Ви саму подачу заявки, а не візу. Сплата цих зборів не гарантує отримання візи, у разі відмови гроші не повертаються. Разом з тим, не варто надто через це хвилюватись, адже у Ваших силах зробити все так, щоб точно отримати омріяну візу до Великобританії.

5. Друк онлайн анкети та запрошення
Це ніби дрібничка, але дуже важлива – без цих роздруківок Вас можуть не впустити до візового центру, або не прийняти документи, тож не забудьте це зробити! Запрошення зазвичай приходить на Вашу електронну пошту, тож потрібно просто скопіювати текст листа-запрошення та роздрукувати його з Microsoft Office Word.

6. Реєстрація на сайті Teleperformance
Сайт Teleperformance відповідає за налагоджену процедуру подачі та отримання англійської візи. З його допомогою можна відстежити процес обробки Вашої заявки. Реєстрація тут не вимагає значних зусиль. Окрім стандартної інформації потрібно також надати номер GWF – його можна знайти на власній вже роздрукованій або онлайн-анкеті. Реєструватися на сайті потрібно обов’язково, якщо Ви не хочете зайвих нервів та затримок при подачі у візовому центрі.

7. Візовий центр
Наступний крок – безпосередня подача документів у візовий центр Великобританії. Він знаходиться у м.Київ, вул. Глибочицька, 4. Жодних додаткових питань чи співбесід не буде. Працівники візьмуть Ваші документи та біометричні дані (відбитки пальців чи фотографія на місці).

8. Очікування рішення та отримання паспорту
Для відстеження статусу розгляду візи можна простежити на сайті Teleperformance. Проте віза зазвичай отримується протягом 10-15 робочих днів. Про зміни поточного стану заяви Візовий центр повідомляє листом на Вашу електронну пошту (заявка доїхала до візового офіцера; рішення прийнято; можете забирати паспорт).

Нюанси та «підводні камені»

Формування пакету документів на отримання візи – найвагоміша і найважливіша процедура, до якої варто ставитися з усією серйозністю. Цей пакет будуть розглядати, оцінювати та на основі цього приймати рішення видачі візи.
Розглянемо випадок короткострокової туристичної мультивізи (нагадуємо, що 6 місяців – це мінімум, який видає британське посольство).
Отже, важливо чітко розуміти логіку візового офіцера, який буде приймати рішення згідно Вашої заяви. Зазначимо основні пункти, які категорично та однозначно мають пояснювати і доводити Ваші документи:
Ви маєте кошти на перебування в країні, а також на квитки в обидва кінці;
Ви дійсно їдете з туристичною метою (а не на заробітки чи вийти заміж);
Вам добре живеться в Україні, то ж ви без вагань повернетесь назад (цей пункт має назву «зв’язок з Батьківщиною»).
З цим всім можна ознайомитись на офіційному джерелі The guidance to supporting documents, а саме на сторінці Documents you must provide, де є перелік усіх можливих і неможливих документів для подачі. Радимо все ж прочитати, щоб не зіткнутися з проблемами при подачі. Якщо ж Ви не маєте часу на тлумачення довжелезного списку, надаємо спрощений перелік обов’язкових документів:
Закордонний паспорт (дійсний ще як мінімум 6 місяців, з мінімум двома чистими сторінками)
2 фотографії 3.5 на 4.5 (що відповідають усім вимогами)
Плюс усі документи, які ви хочете надати для підтримання вашої заяви :)
Медичне страхування не потрібне.
Стосовно всіх цих додаткових документів, тут багато що залежить від конкретного випадку. Важливо пам’ятати, що для візового офіцера Ви – жива людина, тому незрозумілий набір випадкових документів, які не складають цілісної картини про Вас, можуть бути підставою для відмови – навіть якщо кожен окремий документ міг би бути корисним у різних ситуаціях. Якщо Ваше пакет документів викликає питання, на які неможна дати  однозначної відповіді (наприклад, звідки у безробітного студента декілька десятків тисяч на банківському рахунку) – це зайвий привід думати про Вас, що Ви намагаєтеся подати фальшиву інформацію. В такому випадку найкраще, що може статися – це відмова. Ваш пакет документів має бути передусім логічний. Наприклад, той самий безробітний студент цілком може мати батьків-спонсорів поїздки (звісно, потрібна буде довідка з роботи батьків, виписка банку тощо).

Але перейдемо до конкретики. Є декілька категорій, які включають всі можливі документи, а також приклади, куди потрібно подати той чи інший документ.

1. Інформація про вас
Це, перш за все, персональні відомості про Вас, які загалом допомагають зрозуміти, хто ви і що ви.
Паспорт;
Фотографії;
Попередні паспорти (краще, якщо вже були візи);
Сімейний статус (свідоцтво про одруження, розлучення та ін. якщо неодружені – нічого не потрібно);
Відомості про рід Ваших занять – навчаєтесь чи працюєте (для студентів – довідка з університету, для найманих працівників – з роботи, для підприємців – свідоцтво про держ. реєстрацію, а також контракти з роботодавцем тощо).

2. Фінансові питання
В даному розділі необхідно показати наявність коштів на подорож та джерело їх надходження.
Довідка про поточний стан рахунку;
Виписка про рух коштів на рахунку за останні декілька місяців (3-6 місяців);
Для ФОП (приватних підприємців) – податкова декларація, яка свідчить про те, що ви активно працюєте і дійсно заробляєте зазначену в анкеті суму;
Дохід з будь-яких інших джерел – головне, щоб його можна було логічно пояснити і зрозуміти.
Не рекомендуємо подавати дані про рахунок, який створено за пару тижнів до подачі. Це досить ризиковано. Якщо Ви отримуєте заробітну плату готівкою – це потрібно вказати у cover letter під час заповнення анкети, вказавши цей вид розрахунку заздалегідь у довідці з роботи.

3. Інформація про перебування у Великобританії
Пояснення мети подорожі, які потрібно детально пояснити при заповненні онлайн анкети.
План чи маршрут подорожі. Сюди можна додати будь-які квитки на екскурсії/в театр/куди завгодно. Ці документи додавати необов’язково, але буде додатковою перевагою.
Інформація про друзів чи знайомих, яких ви хочете відвідати, а також лист-запрошення від них у вільній формі (якщо це можливо).
І останній важливий момент. Кожен документ має бути перекладений англійською мовою. Не обов’язково бігти до перекладачів, достатньо, щоб це зробив будь-хто з Ваших знайомих. На сьогодні у вимогах зазначено, щоб перекладачем виступала третя особа, щоб візовий офіцер міг зв’язатися з нею та уточнити правильність перекладу. Хоча з перекладачем здебільшого не контактують, але цей пункт є в правилах подачі документів. Ідеальний літературний переклад не є необхідністю. Важливо, щоб він був читабельним та зрозумілим, для чого буде достатньо загальних знань з англійської мови та використання шаблонів перекладу таких документів з Інтернету. На перекладі потрібно вказати прізвище та ім’я перекладача, його контактні дані (телефон), підпис та фразу “Translation is accurate and correct”. Це все.
Перелічених документів має бути вдосталь, щоб без проблем отримати візу до Великої Британії.

Часті запитання


1. Анкета дозволяє аплікуватися на туристичну візу 10річну, 5річну і т.д.
Чи рекомендуєте? Яка в такому разі вартість візи?
Є сенс подаватись на річну та на дворічну після отримання однієї-двох піврічних. Теоретично Вам її дадуть, якщо немає ніяких проблем з документами. Є такі випадки і прецеденти.
Вартість візи:
6 міс – 85 фунтів
1 рік - 324 фунти
2 роки - 324 фунти
5 років - 588 фунтів
10 років - 737 фунтів

2. Скільки в загальному потрібно грошей для візи і переїзду?
Віза на сьогодні коштує 83£. Ви також можете замовити додаткові послуги (наприклад, кур'єрська доставка) - вони оплачуються окремо. Переїзд - якщо Ви маєте на увазі витрати на транспорт до Великобританії і назад, то тут все залежить від того, коли і де Ви будете купляти авіабілет. найдешевшим варіантом на сьогодні є WizzAir з Жулян до Лондона (Лутон), але ціни дуже варіюються, тому перевіряйте їх на сайті перевізника.


3. Отримала відмову в візі, як за швидко я можу знову подавати виправлений список документів?
Знову подавати Ви можете хоч на наступний день, тут обмежень немає. головне, щоб Ви вирішили ту проблему, через яку відмовили, і подали відповідно до цього оновлений пакет документів і, у разі потреби, змінили певні відповіді в онлайн анкеті.

4. Підкажіть чи варто перекладати виписку про рух коштів у мене десь 6 сторінок???
Якщо у вигляді таблички, можна перекласти лише "шапку" - тобто заголовок, назви колонок і т.д. цифри передруковувати не обов'язково).


5. Я хочу поїхати в гості до мого бойфренда (громадянин UK) Яку обрати візу - standart visitor visa? Гостьової візи не можу знайти.
З того, що написано на https://www.gov.uk/standard-visitor-visa, випливає, що standart visitor visa прийшла на заміну дженерал, тому так.

Де подаватися на візу?


1 коментар:

  1. Де взяти запрошення на візу,щоб роздрукувати-на пошту запрошення не прицшло,прийшов мейл,де одним реченням написана дата та час подачі

    ВідповістиВидалити